Home Awareness ଗଭୀର ଶ୍ଵାସ ଆପଣଙ୍କ ଫୁସଫୁସକୁ କରିବ ଶକ୍ତିଶାଳୀ

ଗଭୀର ଶ୍ଵାସ ଆପଣଙ୍କ ଫୁସଫୁସକୁ କରିବ ଶକ୍ତିଶାଳୀ

99
0

କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଉଛି। ଯେପରିକି- ଶ୍ୱାସକ୍ରିୟାରେ ବାଧା, ଅମ୍ଳଜାନର ଅଭାବ, ଜ୍ୱର, ଶରୀର, ମାଂସପେଶୀ ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଶୁଖିଲା କାଶ, ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା ଇତ୍ୟାଦି। ଅନେକ ରୋଗୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ ଏବଂ RTPCR ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ୍ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ HRCT ରିପୋର୍ଟରେ ଫୁସଫୁସରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମିଳୁଛି। କରୋନାର ଏହି ଷ୍ଟ୍ରେନ୍ ଫୁସଫୁସ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପଜ୍ଜନକ ହୋଇଛି। ଏହି କାରଣରୁ ଫୁସଫୁସ ଅବରୋଧ ହୋଇ ଅମ୍ଳଜାନ ସ୍ତର ହ୍ରାସ ହେତୁ ଲୋକମାନେ ଶ୍ୱାସ ନେବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣ କିଛି ନିଶ୍ୱାସ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବ୍ୟାୟାମ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ କେବଳ ଉପକୃତ ହେବେ ନାହିଁ ବରଂ ଆପଣଙ୍କ ଫୁସଫୁସ ମଧ୍ୟ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବ। କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଲୋକ ଗଭୀର ନିଶ୍ୱାସ ନେବା ପାଇଁ ଠିକ୍ ଉପାୟ ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିନେବା ଗଭୀର ନିଶ୍ୱାସ ନେବା ପାଇଁ ଠିକ୍ ଉପାୟ କ’ଣ…